Windy osobowe hydrauliczne

Windy osobowe hydrauliczne

Dźwigi hydrauliczne charakteryzują się niskim poziomem hałasu winda_hydraulicznadzięki umieszczeniu napędu (agregatu) poza szybem: w maszynowni prefabrykowanej lub w oddzielnym pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę, że napęd pracuje tylko przy jeździe w górę. Jazda w dół odbywa się pod wpływem siły ciężkości, z wyłączonym napędem.

Typy wind hydraulicznych:

GREEN LIFT® – FLUITRONIC® MRL-MC (GLF® MRL-MC) to standardowy dźwig hydrauliczny o udźwigu

od 320 kg (4 osoby) do 1000 kg (13 osób).
Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE i posiada badanie typu. Należy do najchętniej projektowanych i kupowanych dźwigów w Polsce.
Popularność wynika z jego licznych zalet, takich jak:
  • prosta, niezawodna konstrukcja,
  • niższa cena urządzenia i konserwacji w porównaniu do dźwigów elektrycznych,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki umieszczeniu zespołu napędowego i sterowania poza szybem.
Nazwa FLUITRONIC® podkreśla zastosowanie napędu najnowszej generacji z mikroprocesorowym sterowaniem. Wyposażony jest w nowoczesny agregat z proporcjonalnym blokiem zaworowym NGV spełniającym najnowszą poprawkę A3 do normy PN-EN 81-2.
Zapewnia bardzo wysoki komfort przejazdu kabiny, a dokładność zatrzymania się na progu przystanku to 3 mm. Zużycie energii elektrycznej jest porównywalne z najnowszymi dźwigami elektrycznymi, przy czym trwałość głównych mechanicznych elementów jest nawet 2 razy większa.
Dzięki pomysłowemu oddzieleniu małej prefabrykowanej maszynowni zawierającej agregat i system sterowniczy od szybu, w którym porusza się kabina, hałas nie rozprzestrzenia się po wszystkich kondygnacjach tak, jak ma to miejsce w przypadku tzw. elektrycznych dźwigów bez maszynowni z zespołem napędowym w szybie.
Z tego względu GREEN LIFT® jest szczególnie polecany do zastosowania w budynkach mieszkalnych, gdzie często zdarza się, że mieszkania sąsiadują z głośnymi szybami elektrycznych wind. Szyb dźwigu posiada rekordowo małe wymiary w stosunku do kabiny.
Kabiny TMC, to konstrukcje modułowe z jednym lub dwoma wejściami. Wnętrze można dowolnie aranżować przy wykorzystaniu szerokiej palety podłóg i ściennych paneli kabinowych: laminowanych lub stalowych.
Urządzenia GREEN LIFT® – FLUITRONIC® MRL-MC o udźwigu 630 kg i większym to windy osobowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Zastosowanie: budynki mieszkalne i biurowe, hotele, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i sportowe.
pic_green-lift-mrl-tGREEN LIFT® – FLUITRONIC® MRL-T (GLF® MRL-T) to standardowy dźwig hydrauliczny o udźwigu
od 350 kg (4 osoby) do 630 kg (8 osób).
Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE i posiada badanie typu.

 GREEN LIFT® – FLUITRONIC® TML® niestandardowy dźwig

Windy panoramiczne to odmiana dźwigów TML.
Windy panoramiczne to odmiana dźwigów TML.

hydrauliczny o udźwigu

od 320 kg    (4 osoby) do 1600 kg (21 osób).
Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001 i spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE.
TML® może być wyposażony w maszynownię w prefabrykowanej szafce stojącej w pobliżu szybu. (np. w piwnicy) lub w wersji MRL-T bez maszynowni z agregatem w szybie. Nazwa TML® (ang. Tailor Made Lift) oznacza „dźwig skrojony na miarę” czyli taki, który jest indywidualnie zaprojektowany do niestandardowego szybu wg projektu architekta – wtedy poza nietypową kabiną mogą być zastosowane unikatowe rozwiązania dotyczące napędu czy bezpieczeństwa.

 

Dźwigi panoramiczne to odmiana dźwigów TML®. Główny element to przeszklona kabina projektowana w uzgodnieniu z architektem i często z inwestorem. Dźwig panoramiczny może być montowany w szklanym szybie lub w przestrzeni tylko częściowo ograniczonej ścianami ze szklanymi drzwiami, co często można zaobserwować w galeriach handlowych.

GREEN LIFT® TML® 900 KĄTOWY

Rysunek szybu - winda kątowa
Rysunek szybu – winda kątowa

GREEN LIFT® 900 – to niestandardowy osobowy dźwig hydrauliczny o udźwigu 900 kg (12 osób) i dwóch wejściach do kabiny usytuowanych pod kątem 90°. Jest to najmniejszy dźwig kątowy spełniający wymagania prawa budowlanego dostępności dla osób niepełnosprawnych. Umożliwia swobodne manewrowanie wózkiem w kabinie. Wymiary kabiny: szer. x gł. = 1,4 x 1,4 m, drzwi o szer. 0,9 m. Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE.

WINDA TRÓJSTRONNA GREEN LIFT® TML® 900

Rysunek szybu - winda trójstronna
Rysunek szybu – winda trójstronna

GREEN LIFT® TML® 900 kg TRÓJSTRONNY – to niestandardowy osobowy dźwig hydrauliczny o udźwigu

900 kg (12 osób)
i trzech wejściach do kabiny usytuowanych pod kątem 90° i na wprost siebie. Jest to najmniejszy dźwig z kabiną trójstronną, który spełnia wymagania prawa budowlanego dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Dźwigi trójstronne GL® TML® 900 umożliwiają swobodne manewrowanie wózkiem w kabinie o odpowiednich wymiarach: szer. x gł. = 1,4 x 1,4 m (1,4 x 1,5 m w wersji panoramicznej), drzwi o szer. minimum 0,9 m. Windy trójstronne GMV są produkowane zgodnie z normami ISO 9001, spełniają wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE.

Winda hydrauliczna 1600 kg
Winda hydrauliczna 1600 kg

FLUITRONIC® TML® 1600 to standardowy osobowy dźwig hydrauliczny o udźwigu

1600 kg (21 osób),
wymiarach kabiny szer. x gł. = 1,4 x 2,4 m i drzwi szer. x wys. = 1,2 x 2 m. Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/CE. Ten dźwig jest idealnym środkiem transportu pionowego do budynków, które wymagają powiększonych kabin np. centra handlowe.
Wymiary kabiny pozwalają na swobodną jazdę osób wraz z wózkami z zakupami. W przypadku zastosowania w domu opieki społecznej, kabina może pomieścić łóżko z chorym i dodatkowo kilka osób personelu.
GMV 1:1 Technology
Napęd dźwigu GREEN LIFT® – FLUITRONIC® TML® 1600 bazuje na unikatowej w świecie technice GMV 1:1 Technology. W porównaniu do techniki tradycyjnej 1:2 charakteryzuje się licznymi zaletami:
•siłowniki teleskopowe typu EC/TCS produkcji GMV Sweden AB ze 100-procentową synchronizacją mającą wpływ na pracę i trwałość dźwigu (niemożliwą do osiągnięcia przez inne rozwiązania),
•wysoka trwałość i niezawodność z powodu małej liczby części (w tym części obracających się), z których zbudowany jest dźwig,
•niskie zapotrzebowanie na części zamienne,
•niskie koszty eksploatacji i konserwacji,
•prosta i ultralekka konstrukcja w porównaniu z innymi rozwiązaniami,
•wyjątkowo stabilne położenie podczas wchodzenia pasażerów do kabiny, nieosiągalne w przypadku zawieszenia kabiny na linach (dźwigi hydrauliczne 1:2 i elektryczne).

Windy z zaniżonym nadszybiem i podszybiem

Dźwigi z zaniżonym podszybiem i nadszybiem – przeznaczone dla budynków istniejących wg normy PN-EN 81-21:
Winda o zaniżonym nadszybiu i podszybiu (z maszynownią).
Winda o zaniżonym nadszybiu i podszybiu (z maszynownią).

GREEN LIFT® – FLUITRONIC® 81.21 MRL-MC  (GLF 81.21 MRL-MC)
to standardowy dźwig hydrauliczny o udźwigu

od 320 kg (4 osoby) do 1000 kg (13 osób),

bazujący na normie PN-EN 81-21. Reprezentuje dźwigi, windy ze zmniejszonym podszybiem i nadszybiem.  Przeznaczony jest do istniejących budynków, w których nie ma możliwości zastosowania pełnego podszybia i/lub nadszybia. Dzięki dodatkowym urządzeniom bezpieczeństwa udało się zredukować podszybie do 45 cm, a nadszybie do 275 cm (odpowiednio 50 cm i 280 cm dla udźwigów 900-1000 kg) .

 Agregat oraz sterowanie są umieszczone w prefabrykowanej maszynowni stojącej w sąsiedztwie szybu.

Winda o zaniżonym podszybiu i nadszybiu (agregat w szybie).
Winda o zaniżonym podszybiu i nadszybiu (agregat w szybie).

GREEN LIFT® – FLUITRONIC® 81.21 MRL-T (GLF 81.21 MRL-T)
to standardowy dźwig hydrauliczny o udźwigu

od 350 kg (4 osoby) do 630 kg (8 osób),
bazujący na normie PN-EN 81-21. Reprezentuje dźwigi, windy ze zmniejszonym podszybiem i nadszybiem. Przeznaczony jest do istniejących budynków, w których nie ma możliwości zastosowania pełnego podszybia i/lub nadszybia. Dzięki dodatkowym urządzeniom bezpieczeństwa udało się zredukować podszybie do 45 cm, a nadszybie do 275 cm.
Dźwig wyposażony jest w agregat o kształcie pionowej kolumny, umieszczony w szybie obok prowadnic. Dzięki temu całe urządzenie mieści się w szybie.